baner

Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych
Studiów Humanistycznych i Społecznych

Archiwum aktualności

06-05-2019
Projekt Statutu UW

Prezentujemy „Projekt Statutu UW”, który będzie przedmiotem obrad Senatu uczelni 8 maja. Dokument uwzględnia uwagi zgłoszone przez społeczność akademicką.

Projekt dostępny jest na stronie: www.uw.edu.pl/projekt-statutu-uw. Znaleźć tam można również listę nadesłanych komentarzy oraz list rektora UW prof. Marcina Pałysa w sprawie najważniejszych zmian w projekcie.

15-04-2019
Propozycje postanowień Statutu UW

Zapraszamy wszystkich członków społeczności akademickiej UW – pracowników, doktorantów i studentów – do zapoznania się z dokumentem  „Propozycje postanowień Statutu Uniwersytetu Warszawskiego – aktualny stan prac Zespołu rektorskiego ds. przygotowania projektu statutu UW”. Uwagi można przesyłać do 25 kwietnia, wypełniając formularz.

Dokument będzie przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Senatu UW. Na podstawie wyników tej dyskusji oraz nadesłanych uwag opracowany zostanie „Projekt Statutu UW”. Zostanie on przedstawiony Senatowi 8 maja. Wtedy rozpocznie się jego pierwsze czytanie, które trwać będzie na kolejnych majowych posiedzeniach. Projekt zostanie także przedłożony do zaopiniowania Radzie uczelni oraz związkom zawodowym. Drugie czytanie projektu – który uwzględniałby zmiany wynikające z pierwszego czytania – zaplanowane jest w czerwcu. Nowy statut – zgodnie z Prawem o szkolnictwie wyższym i nauce – powinien wejść w życie 1 października 2019 r.

Więcej informacji znaleźć można na stronie:  www.uw.edu.pl/propozycje-postanowien-statutu-uw

11-04-2019
15 lat Polski w Unii Europejskiej

Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Instytut in.europa serdecznie zapraszają na prezentację raportu "15 lat Polski w Unii Europejskiej", dotyczącego zagadnień, które mają kluczowe znaczenie dla twórczego myślenia o wyzwaniach naszego członkostwa w Unii Europejskiej.
Prezentacja raportu z udziałem jego autorów odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku o godz. 9:00 w Auli Starego BUW-u (Kampus Główny UW, Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa).

Publikacja objęta jest Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Szczegóły na stronie

03-04-2019
MISH dla Maturzystów

Kolegium MISH serdecznie zaprasza na drugi wykład z cyklu "MISH dla Maturzystów" pt. „W poszukiwaniu dwunastego wielbłąda, czyli o sztuce interpretacji prawa". Tym razem spotkanie będzie poświęcone naukom prawnym, a poprowadzi je dr Krzysztof J. Kaleta.
Szczegóły na stronie.

01-04-2019
Rejestracja na objazdy naukowe w Instytucie Historycznym

Uprzejmie informujemy, że 3 kwietnia w Instytucie Historycznym rozpocznie się rejestracja na objazdy naukowe dla I i II roku studiów licencjackich. Szczegóły na stronie

13-03-2019
MISH dla Maturzystów

Kolegium MISH serdecznie zaprasza na cykl wykładów "MISH dla Maturzystów". Wykład inaugurujący pt. "Czy to źle, że Jasiek zgubił złoty róg, czyli jak nie zdać matury z polskiego i nie dostać się na MISH?" odbędzie się 27 marca o godz. 17.00 w siedzibie Kolegium MISH (ul. Prosta 69, II piętro, sala 222). Wykład poprowadzi doktor Michał Mizera. Wstęp wolny.

Wesele. Arcydramat narodowy. Wszyscy czytali. Wszyscy wiedzą, o czym jest. Czy na pewno? Czy nie ma w tekście Wesela miejsc zagadkowych? Niepokojących, drażniących, może nudnych, które przebiegamy szybko wzrokiem podczas lektury? Zastanowimy się, co oznaczają duchy i ile ich w rzeczywistości jest, skąd tak dużo diabłów w Weselu (co chwila się o nich mówi!), czym mógł inspirować się Wyspiański, pisząc Wesele. I co stałoby się, gdyby jasiek nie zgubił złotego rogu. 

 MISH dla Maturzystów na fb

22-02-2019
Zaproszenie

Samorząd Studentów Kolegium MISH serdecznie zaprasza  do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Sprzeczności w humanistyce", która odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2019 roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Harmonogram 

22-02-2019
Podpięcia

Szanowni Państwo, 

uprzejmie informujemy, że od 8-24 lutego 2019 r. będzie uruchomiona specjalna tura podpięć dla przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji.

22-02-2019
Europa na rozdrożu

Katedra im. Tadeusza Mazowieckiego zaprasza na zajęcia w ramach cyklu Master Class, które poprowadzi Prof. Jan Zielonka (University of Oxford, St. Antonys College). Seminarium Europa na rozdrożu składa się z 5 spotkań.

Tematyka spotkań:
1) Wzrost i upadek liberalnej Europy;
2) Nowa geografia polityczna w Europie;
3) Kontekst światowych imperiów: UE, USA, Rosja i Chiny;
4) Teorie integracji i dezintegracji europejskiej;
5) Polska w Europie, Europa w Polsce.

Spotkania będą się odbywać w dniach 8, 11-14 marca o g. 15.00-16.30 w siedzibie Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, ul. Prosta 69 (metro: Rondo Daszyńskiego).
Seminarium: 10 godz. (2 ECTS).
Zaliczenie: esej (wypowiedź pisemna) na temat związany z wykładami (do 3600 znaków).
Zajęcia będą się odbywać w jęz. polskim.
Rejestracja na seminarium rozpocznie się 6 lutego 2019 r. Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres a.onyszczuk@mish.uw.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, nr albumu oraz nazwę jednostki macierzystej. O rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zapisane na zajęcia otrzymają potwierdzenie drogą mailową.

11-02-2019
Szkolenie POWI

Uprzejmie informujemy, że szkolenie z Podstaw Ochrony Własności Intelektualnej dla studentów MISH odbędzie się 1 marca br. w sali im. Adama Mickiewicza (Auditorium Maximum) w godz. 16.30 - 19.30.

Szkolenie jest obowiązkowe dla studentów II roku studiów I stopnia (lub jednolitych) Kolegium MISH.

22-01-2019
Rekrutacja Erasmus na rok ak. 2019/2020 w Instytucie Filozofii

Informacje szczegółowe o rekrutację na program Erasmus w Instytucie Filozofii na rok ak. 2019/2020 można znaleźć pod adresem https://filozofia.uw.edu.pl/studia-i-i-ii-stopnia/erasmus/rekrutacja-2019-2020/

26-10-2018
Szkolenie BHP

Uprzejmie informujemy, że szkolenie BHP dla studentów rozpoczynających naukę w roku ak. 2018/2019 będzie przeprowadzone za pośrednictwem strony internetowej Centrum Kompetencji Cyfrowych UW (dawne COME).

Program szkolenia oraz test będą dostępne na stronie CKC UW (COME) od 2 listopada 2018 r. do 8 lutego 2019 r. 

Termin poprawkowy od 1. marca do 7. marca 2019 r.

Dodatkowe terminy nie zostały przewidziane. 

UWAGA: studenci I roku studiów II stopnia, którzy zrealizowali szkolenie BHP na studiach I stopnia przed rokiem ak. 2014/2015, mają obowiązek ponownej realizacji szkolenia! Osoby, których to dotyczy, prosimy o kontakt mailowy z sekretariatem.


Strona główna